KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15185289
nr 1518 5289
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1931, "Corse". Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 76x65 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 januari 2023
kl 20:46:02
30/1 18:02:55
30/1 18:05:03
Axel Hamborn
Läs mer om Axel Hamborn